Reactive conf 20194 minút čítania

Miroslav 29.03.2022

Reactive conf

Reactive conf je jedna z najväčších, keď nie najväčšia konferencia v Českej a Slovenskej republike. Konferencia je zameraná na nové technológie v tvorbe webov. Reactive conf 2019, tak ako aj predošlá konferencia sa odohrávala v Prahe vo Fóre Karlín. Keďže je to veľká medzinárodná konferencia, bola celá v anglickom jazyku. Na túto konferenciu prichádzajú ľudia z celého sveta, či už ako speekri alebo  účastníci.

Reactive conf 2019

 

Na konferencii sa tento rok zúčastnilo viac ako tisíc návštevníkov a 73 speekrov. Boli tu speekri napr. z Amazonu, Microsoftu, Dropboxu alebo iní špecialisti v danom odbore. Konferencia pozostávala z troch dní.

Ako to prebiehalo?

 

Prvý deň bolo slávnostné otvorenie. Avšak, tento rok bol špeciálny, pretože to bolo piate výročie tejto konferencie. Na začiatku prišla na pódium operná speváčka, ktorá svojím krásnym spevom otvorila túto konferenciu. Potom sme si všetci pripili kvalitným šampanským a začal sa prvý talk. Konferencia bola rozdelená na dva stage. Prvý stage sa volal milénium a bol to hlavný stage, kde boli talky pre pokročilých. Druhý stage sa volal discovery, bol menší, ale rovnako kvalitný ako milénium. Na tomto stage sa odohrávali ľahšie talky, ktoré boli určené skôr pre začiatočníkov alebo mierne pokročilých.

 

Každý talk trval 30 minút a potom nasledovali otázky, ktoré boli zadávané na známej platforme Sli.do. Samozrejme organizátori mysleli na účastníkov aj čo sa týka občerstvenia. Pre účastníkov boli pripravené raňajky, obed a potom nasledovali domáce špeciality.  Po obede nasledovali tzv. Lightning Talks, kde speekri mali päť minút na prezentovanie ich nápadov, ukazovali na čom vlastne momentálne pracujú a čo pri danej práci využívajú. Nasledovala panelová diskusia a ďalšie talky. Okolo celého stagu boli stánky partnerov, kde sa účastníci mohli dozvedieť informácie o danej firme, dokonca aj získať pracovné miesto. Prvý deň skončila konferencia o siedmej večer a po nej nasledovala novinka na konferencii tzv. poznávanie mesta Prahy pre účastníkov. Každý z organizátorov si zobral nejakú skupinku a spolu poznávali krásy nočnej Prahy. Druhý deň pokračoval v znení prvého dňa. Na začiatku boli pripravené raňajky pre všetkých účastníkov a o deviatej začali talky. Musím povedať, že na konferencii nebol ani jeden zlý alebo slabší talk. Všetci speekri boli nesmierne kvalitní profesionáli a vážne odborníci v svojom odbore. Večer po množstve kvalitných talkov bolo ukončenie konferenčných dní. Tretí deň bol tzv. Festival day. V tento deň bol otvorený len discovery stage, kde pokračovalo ešte pár talkov. Ale hlavnou náplňou festival day sú workshopy. Workshopy sa odohrávali v troch office budovách v okolí Fóra Karlín. Tento rok bolo na konferencii 17 workshopov počas celého tretieho dňa. Workshopy viedli samotní speekri, kde s účastníkmi, ktorí si to stihli zaplatiť (workshopy boli vypredané do pár minút) ukazovali, resp. učili ich ako vyriešiť čo najlepším spôsobom dané problémy. Jeden takýto workshop trval zhruba tri hodiny. Asi najčastejšie boli tieto workshopy smerované na javascriptový framework ReactJs.

Avšak všetko má svoj koniec a táto konferencia nebola výnimkou. Konferencia skončila tzv. after party, kde bolo množstvo jedla a kvalitného českého piva 🙂

Viac fotiek: vacuumlabscom

 

 

Na záver

 

Osobne túto konferenciu hodnotím nesmierne pozitívne. Dala mi veľa nie len po IT stránke, kde som sa dozvedel veľa nových, užitočných nástrojov a metód na vytvorenie kvalitných a moderných webov, ale hlavne mi dala veľa nových kontaktov a známostí doslova z celého sveta. Úprimne dúfam, že budem mať možnosť zúčastniť sa tejto skvelej konferencie znova o rok.

  • Autor
  • Posledné pridané

Príspevky z rovnakej kategórie

becrea logo

Už od roku 2013 pomáhame spoločnostiam uspokojovať ich komplexné potreby v oblasti webových riešení, pokročilých e-commerce aplikácií a vývoja softvéru ušitého priamo na mieru.

Kontakt

BECREA s.r.o.
Pod Vinbargom 1
085 01 Bardejov

Copyright © BECREA s.r.o. | Ochrana osobných údajov | Made with